?>
فال ابجد      دیدگاه روز      زندگی لوکس      -      روز ۱۰۰      ساناخبر      روانشناسی      اخبار اقتصادی      ابجد      -      گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      ویپ چی      روز ۱۰۰      هفت ستاره      روز 100      سینما برتر      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
 روشن كردن ابگرم كن روشن كردن ابگرم كن

دختري با كفش هاي كار

روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان

طرز روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان به چه صورت است؟ آبگرمكن يكي از نيازهاي ضروري در هر خانه به حساب مي آيد، چرا كه آب گرم خانه و يا محيط كار شما را براي شستشو و استحمام محيا مي كند. بيشترين مصرف آب گرم در فصل پاييز و زمستان مي باشد كه هوا نسبت به ساير فصل هاي سال سرد است. به اين ترتيب نمي توان در اين فصول از سال را بدون آب گرم سپري كرد و بايد براي اين موضوع پيشاپيش اقدامات لازم را انجام داد. تهيه يك آبگرمكن مطمئن و كاربردي اولين اقدامي است كه شما بايد به آن توجه داشته باشيد. در حال حاضر انواع و برندهاي متعددي از آبگرمكن در بازار موجود است كه آبگرمكن هاي ديواري به دليل راحتي در كاربرد و اشغال فضاي كمتر از سوي بسياري از مردم مورد توجه قرار گرفته است.

 

در ايران بوتان يكي از بهترين برندهاي سازنده آبگرمكن مي باشد و شما مي توانيد انواع محصولات اين شركت را در بازار بررسي كنيد. شما مي توانيد آبگرمكن ديواري بوتان را در بسياري از خانه ها ببينيد، چرا كه نصب و راه اندازي آسان آن و همچنين كار با آن، باعث شده مردم از آن استقبال خوبي داشته باشند. شما پس از نصب و راه اندازي آن در منزل خود، مي بايست نسبت به كسب اطلاعات بيشتر در مورد كاركرد آن اقدام كنيد. چرا كه رفع مشكلات آبگرمكن ديواري بوتان كار چندان سختي نيست و تنها كافي است شما اجزاي آن را به خوبي بشناسيد، آنگاه عيب يابي و رفع مشكل آن كار راحتي خواهد بود. 

اجزاي آبگرمكن ديواري بوتان

آبگرمكن ديواري بوتان داراي اجزاي بسيار ساده اي مي باشد كه در ادامه به آنها اشاره اي خواهيم داشت:

 • شمعك
 • فندك
 • ترموكوپل
 • مبدل حرارتي
 • رگولاتور آب
 • ورودي آب سرد
 • خروجي آب گرم
 • ورودي گاز
 • كلاهك
 • درجه و نشانگر آبگرمكن

مهمترين قسمت هاي يك آبگرمكن ديواري بوتان را مي توان به طور كلي در اجزاي فوق معرفي كرد. هر يك از آنها كار خود را بايد به درستي انجام دهند تا آبگرمكن به درستي كار كند و آب گرم به قسمت هاي مختلف منزل شما برسد. به عنوان مثال كلاهك در قسمت بالاي آبگرمكن ديواري بوتان قرار مي گيرد و به تعديل هواي داخل آبگرمكن كمك مي كند، تخليه گاز و گرما كه مي تواند به خودي خود منجر به انفجار يا آتش سوزي شود.

 

شمعك يكي از قسمت هاي مهم آبگرمكن است كه سلامتي كاركرد آبگرمكن را نشان مي دهد، به اين ترتيب تا زماني كه شمعك روشن است، شما مي توانيد اطمينان حاصل كنيد كه آبگرمكن ديواري بوتان به درستي كار مي كند. البته گاهي شمعك روشن است اما آبگرمكن آب را گرم نمي كند و اين نشان مي دهد، مشكل در قسمت ديگري از آبگرمكن رخ داده كه بايد بررسي و تعمير شود.

 

فندك عضو مهم در آبگرمكن هاي ديواري است كه در صورت خاموشي آبگرمكن مي توانيد به كمك آن شمعك را روشن كنيد و آبگرمكن را براي گرم كردن آب راه اندازي كنيد. ورودي گاز و آب سرد نيز براي ورود آب و گرم كردن آب به وسيله گرماي گاز است كه در نهايت يك خروجي آب گرم نتيجه همكاري اين دو ورودي مي باشد. رگولاتور نيز يكي از قسمت هاي مهم آبگرمكن ديواري بوتان است كه وظيفه مهمي را به عهده دارد و آن هم اين است كه مي بايست جريان و فشار آب را تنظيم در حالت ثابتي نگه دارد.

روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان

حال  كه در اموزش تعميرات پكيج فني حرفه اي اجزاي آبگرمكن ديواري بوتان را شناختيد، مي بايست روشن كردن آن را نيز فراگيريد، چرا كه كار بسيار آساني است و هر كسي مي تواند آن را انجام دهد. تنها نياز به كمي دقت و توجه دارد تا خطري شما را تهديد نكند. روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان متناسب با مدل آن ممكن است متفاوت باشد و اين شركت تا به امروز مدلهاي متعددي از پكيج هاي ديواري روانه بازار كرده است. از جمله مدل هاي آبگرمكن ديواري بوتان مي توان به B3112، B3215، B3315 و B3318 اشاره كرد. يك كار ثابت كه در تمامي آبگرمكن هاي ديواري بايد انجام داد و آن هم اين است كه مي بايست اهرم يا درجه را كه در مقابل شما و روي آبگرمكن ديواري بوتان قرار دارد نگه داريد و سپس فندك را فشار مي دهيد. فندك زدن موجب روشن شدن شمعك مي شود. با استفاده از درجه يا اهرم خاموش و روشن كردن آبگرمكن، درجه را روي فندك قرار دهيد و سپس آن را به سمت داخل فشار دهيد. شما مي بايست آن را با يك دست نگه داريد و با دست ديگر فندك را بزنيد. مراحل روشن آبگرمكن ديواري بوتان به ترتيب زير انجام مي شود:

 • ورودي گاز و آب سرد را بررسي كنيد.
 • از روشن بودن پمپ آب اطمينان حاصل كنيد.
 • درجه تنظيم گاز را روي علامت فندك نگه داريد. اين نگه داشتن بايد 30 الي 60 ثانيه به سمت داخل ادامه داشته باشد.
 • فندك را بزنيد و صبر كنيد تا شمعك روشن شود. گاهي بايد سه بار و شايد بيشتر فندك را بزنيد تا شمعك روشن شود. در اينجا جرقه و ورودي گاز با يكديگر تركيب مي شوند و موجب تشكيل آتش و روشن شدن شمعك مي شود.
 • پس از روشن شدن شمعك دست خود را به صورت ثابت روي فندك به مدت 30 ثانيه نگه داريد و پس از آن به آرامي آن را رها كنيد. با روشن شدن شمعك و ثابت ماندن شعله آبگرمكن مي توانيد آن را روي درجه متوسط و يا زياد تنظيم كنيد. بهتر است آن را روي متوسط قرار دهيد.
 • آب گرم را باز كنيد و گرم شدن آن را به كمك آبگرمكن ديواري بوتان بررسي كنيد. با باز شدن آب گرم و روشن شدن پمپ آب، مي بايست مجموعه مشعل روشن شود و آب بلافاصله گرم شود.

اگر تمامي مراحل روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان را به ترتيبي كه گفته شد انجام دهيد و آبگرمكن هيچ مشكلي نداشته باشيد، مي بايست روشن شود و آب گرم وارد شير آب شود. اما اگر تمامي اين مراحل را انجام داديد و آب گرم از آبگرمكن خارج نشد، آنگاه مي توان گفت آبگرمكن دچار مشكل شده است.

 

روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان براي مدلهاي مختلف

اين روال يك دستورالعمل عمومي براي اكثر آبگرمكن هاي ديواري است. اين در حالي است كه برخي از آبگرمكن ها با توجه به مدلشان، تفاوت هايي نيز دارند. نكته مشترك ميان همه آنها اين است كه شما مي توانيد به راحتي و تنها با روشن كردن شمعك  آبگرمكن ديواري بوتان به آب گرم دست يابيد.

 • آبگرمكن ديواري بوتان مدل B3112

ابتدا مخزن آب درون آبگرمكن ديواري را خالي كنيد، چرا كه اگر آب براي طولاني مدت در يك مكان بماند ديگر بهداشتي و تميز نيست و بايد دور ريخته شود. پيش از هر كاري تمامي نكات ذكر شده در بالا پيش از روشن كردن آبگرمكن را بررسي كنيد و از سلامتي شمعك نيز اطمينان حاصل كنيد. روشن كردن اين مدل از آبگرمكن ديواري بوتان مانند ساير آبگرمكن ها مي باشد و شما مي توانيد مراحلي كه در بالا ذكر شد را انجام دهيد تا آبگرمكن را روشن كنيد.

 

 • آبگرمكن ديواري بوتان مدل B3215i

آبگرمكن 3215 پيش از هر كاري نياز به بررسي دودكش يا كلاهك دارد. سپس شمعك را بررسي كنيد، در صورتي كه مشكلي ندارد نسبت به روشن كردن آبگرمكن اقدام كنيد. دكمه آن را فشار دهيد تا صداي جرقه را بشنويد و فندك موجب روشن شدن شعله شمعك شود. با روشن شدن شمعك به مدت 30 ثانيه منتظر بمانيد و سپس دكمه روشن كردن يا درجه را رها كنيد. اگر زودتر از اين بازه زماني دست خود را برداريد، شعله شمعك خاموش خواهد شد.

 

 • آبگرمكن ديواري بوتان مدل B3218i

آبگرمكن مدل 3218 يكي از مدلهايي است كه اكثر اوقات در حالت خاموش و استراحت به سر مي برد و روشن شدن آن تنها در صورتي است كه شما به آن دستور روشن شدن بدهيد. به اين ترتيب آبگرمكن روشن شده و آب گرم مورد نياز شما را تامين مي كند. به اين ترتيب شما مصرف گاز كمتري نسبت به ساير مدلهاي آبگرمكن ديواري بوتان خواهيد داشت، چرا كه نيازي نيست شمعك براي طولاني مدت روشن بماند.

 

 • آبگرمكن ديواري بوتان مدل B3315if

آبگرمكن ديواري بوتان 3315 يكي ديگر مدلهاي ديواري بوتان مي باشد كه مشابه مدل 3215 مي بايست ابتدا دودكش يا كلاهك آن را بررسي كنيد. كلاهك را از نظر انسداد و يا نصب غلط بررسي كنيد و در صورت مواجه شدن با هر يك از اين موارد آنها را رفع كنيد. انسداد دودكش امري خطرناك است و مي تواند منجر به اشتعال، انفجار و آتش سوزي شود. با هر بار زدن فندك، چند ثانيه مكث كنيد تا شمعك روشن شود. روي بدنه آبگرمكن يك اهرم استوانه اي شكل وجود دارد كه رنگ آن سياه است. با فشردن اين اهرم گاز درون آبگرمكن جريان مي يابد و در نهايت آبگرمكن روشن خواهد شد.

 

 • آبگرمكن ديواري بوتان مدل B3318if

در اين مدل از آبگرمكن ديواري بوتان نيز مانند ساير مدلهاي طراحي شده، ابتدا بايد شمعك آبگرمكن روشن شود كه روال مشابه روشن كردن ديگر آبگرمكن هاي ديواري بوتان است. تفاوت در عملكرد آبگرمكن است كه در اين مدل تا پر شدن محفظه آبگرمكن با گاز، چند ثانيه زمان خواهد برد. در اين مدل از آبگرمكن ديواري بوتان روشن شدن آبگرمكن با استفاده از دكمه چيزي حدود يك دقيقه زمان مي برد.

 

در صورت خرابي فندك هنگام روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان مي توانيد از دو روش براي روشن كردن آبگرمكن استفاده كنيد. در شرايط اضطراري كه فوراً نياز به آب گرم داريد، مي توانيد آبگرمكن را به صورت دستي و استفاده از كبريت و يا فندك معمولي روشن كنيد. تنها كافي است آن را به سمت شمعك ببريد، اهرم يا درجه را روي فندك قرار دهيد و آن را فشار دهيد و به مدت 30 ثانيه نگه داريد. در نهايت با فشردن فندك معمولي خود، به روشن شدن شمعك كمك كنيد. استفاده از فندك گزينه مناسب تري است، چرا كه از آسيب رسيدن به دست شما كمك مي كند. در روش دوم شما مي بايست فندك آبگرمكن را تعمير و يا تعويض كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1400/9/1  ساعت: ۱۷ توسط:mozhgdan :